9.2 De uitstroomcijfers naar het voortgezet onderwijs.


Naar de schoolgids index


 

Scholen op de kaart 

 

Scholen op de kaart helpt schoolbesturen en hun scholen om transparant te zijn en verantwoording af te leggen over hun onderwijs. In het programma vinden ze verschillende modules waarmee ze zelf de regie hebben op informatievoorziening en verantwoording! 

Voor actuele overzichten verwijzen wij graag naar onze schoolpagina van Scholen op de kaart. 

 

Uitleg stromingen van  het voortgezet onderwijs:

 

PRO                     : Praktijkonderwijs

VMBO BL             : Beroepsonderwijs met extra ondersteuning in kleinere groepen, praktijkgericht.

VMBO B               : Brugklasstroming die opleidt tot beroepsgericht onderwijs.

VMBO K               : Brugklasstroming die opleidt tot kadergericht onderwijs.

VMBO T               : Brugklasstroming die opleidt tot theoretisch onderwijs.

HAVO/VWO          : Brugklasstroming die opleidt tot HAVO of VWO.

 

 

Route 8 is geheel digitaal en wordt in principe in 1 ochtend gemaakt. De toets is adaptief, wat wil zeggen dat de toets zich aanpast aan het niveau van het kind. De kinderen maken dus niet allemaal dezelfde opdrachten. Kinderen met dyslexie krijgen auditieve ondersteuning. Kinderen met advies praktijkonderwijs of Voortgezet Speciaal Onderwijs hoeven de toets niet te maken. In overleg met de ouders wordt hierover besloten.T/m schooljaar 2016-2017 maakten alle kinderen van onze school in groep 8 de CITO Eindtoets.
Vanaf schooljaar 2017-2018 zijn alle scholen van Dynamiek overgestapt naar de ROUTE 8 Eindtoets.

De scholen voor Voortgezet Onderwijs volgen in principe het advies van de basisschool. Bij een sterk afwijkend Eindtoetsresultaat kan overleg plaatsvinden met de basisschool en de ouders. Het streven blijft te allen tijde: elk kind op de juiste plek in het VO.

 

Mogelijkheden Voortgezet onderwijs

In de praktijk gaan de meeste leerlingen van onze school naar de volgende scholen:

www.raayland.nl

www.dendron.nl

www.citaverde.nl

Er zit verschil in de aangeboden stromingen op het VO. Laat u dus van tevoren uitgebreid informeren naar de beste mogelijkheden voor uw kind op het voortgezet onderwijs. De verschillende scholen organiseren hiervoor verschillende opendagen.PraktijkonderwijsVensters helpt schoolbesturen en hun scholen om transparant te zijn en verantwoording af te leggen over hun onderwijs. In het programma vinden ze verschillende modules waarmee ze zelf de regie hebben op informatievoorziening en verantwoording


Download deze pagina Download de gehele schoolgids